Klima Bakımı

Klima Bakımı Ne Zaman Yapılır? Neden Gereklidir?

Klima bakımı düzenli yapıldığı zaman, ileride cihazda hasar yaratabilecek sorunların önüne geçer ve cihazınızın daha uzun süreli kullanılmasını sağlar. Ancak cihazın korunmasından daha da önemlisi; insan sağlığına zarar verebilecek pek çok durum, periyodik bakımlar ile önlenebilmektedir.

Klima Bakımı Gerekli Midir?

Klima bakımı, öncelikle insan sağlığı açısından önemlidir. Cihazın çalışmadığı dönemlerde vantilatör üzerinde biriken toz, cihaz çalıştığında havaya karışmakta ve sağlığınızı tehdit etmektedir.

Özellikle uzun süre kullanılmayan ve yalnızca belli dönemlerde çalıştırılan cihazların, hava kalitesini düşürdüğü bilinmektedir. Özellikle astım gibi solunum hastalıklarına sahip olan kişileri etkileyen bu durum, ciddi sonuçlara yol açabilir.

Aynı zamanda klimanızın yüksek performans ile çalışabilmesi için de bakım yaptırılması gerekmektedir. Düzenli klima bakımı yapıldığında cihazın performansı artar ve enerji tüketimi düşer. Düzenli bakım yaptırarak, klimanızın enerji tüketimini %40’a kadar azaltmak mümkündür.

klima bakımı

Klima Bakım İşleminde Neler Yapılır?

Klima bakım yetkilisi, cihazın birçok parçasını kontrol eder. Bu sayede olası gaz kaçakları, bağlantı sorunları, filtre temizliği, elektrik tesisatı kaynaklı durumların önüne geçilmiş olunur.

Klima bakım ve onarım hizmetlerinde tespit edilen sorunlar, hızlı şekilde çözülerek güvenli ve sağlıklı bir kullanım sağlanması amaçlanır. Filtrelerin kontrolünde sorun tespit edilmesi halinde, klimanızın ihtiyaç duyduğu temizlik işlemleri tamamlanır. Bu sayede sağlık sorunlarının da önüne geçilmiş olunur.

Klima Temizliğinde Ne Kullanılır?

Klima temizliği işlemlerinde kullanılan solüsyonlar, çeşitli kimyasallar ile hazırlanmaktadır. Bu kimyasallar; insan sağlığını tehlikeye atmayacak ve cihazın daha uzun süre temiz kalmasını sağlayacak şekilde belirlenir.

Klima servisinden yönlendirilen bakım yetkilisi, cihazın temizlik gerektiren noktalarına göre hangi temizlik çözümünü uygulayacağını belirler. Klima temizliğinin yetkili kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir.

Klima Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Klima bakım işlemlerinin yılda bir kez yaptırılması gerekmektedir. Klimanın kullanılmaya başlanmasından kısa süre önce alacağınız klima bakım hizmeti ile sağlığınızı ve cihazınızı koruyabilirsiniz.

Klima bakım onarım süreçlerinde yapılan kontroller ve işlemler, klimanızın ömrünü uzatır. Bakım yaptırılmayan klimalar çeşitli sorunlar yaşayabilir ve tamir edilemez şekilde hasar oluşabilir. Düzenli klima bakımı yaptırarak bu gibi durumları önleyebilirsiniz.

Bakım işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. Sayfa Kategorisi: Teknik Servis
 
Paylaş