Klima Tamiri

Klima Tamir İşlemleri

Klima tamiri; klima içerisinde bulunan bir veya daha çok parçada hasar oluşması durumunda sunulan hizmettir. Klima servislerinde bulunan teknik bölümler tarafından verilen bu hizmet, klimanın yeniden çalışır duruma getirilmesini amaçlar.

Klima Tamir İşlemleri Nasıl Yapılır?

Klimanızın çalışmıyor ya da ısıtma - soğutma yapmıyor olması, klima parçalarında bir hasar olduğu anlamına gelebilir. Bu nedenle, en kısa sürede klima servis randevusu almanız gerekmektedir.

Tamir işlemlerinde; yetkili klima tamircisi, cihazınızı inceleyerek sorunun kaynağını ve hangi parçalarda hasar olduğunu tespit eder. Sorunu ortadan kaldırmak için gerekli önlemlerin yanı sıra parçalarda oluşan hasarında giderilmesi için işlem yapan klima tamircisi, son olarak klimanın genel çalışma durumunu kontrol eder.

Klima Tamiri İçin Nasıl Randevu Alınır?

Klima tamir işlemleri için randevu alırken, cihazınızın marka ve modelini belirtmeniz oldukça önemlidir. Hızlı servis sunabilmek için, klima tamircisi tarafından getirilecek malzeme ve yedek parçalar buna göre belirlenir.

Klima tamircisi, klimanızın modeli ve markası için en sık karşılaşılan sorun ve hasarlara göre malzemelerini belirler. Yedek parçalar ise her marka ve model için değişiklik gösterebilir. Bu nedenle hızlı bir tamir işlemi için marka ve model bilgisini belirtmeniz gerekmektedir.

Klima Tamircisi Neleri Kontrol Eder?

Klimalar iki farklı bölümden oluşur; birincisi kapalı alan içerisine yerleştirilen ve iç ünite olarak adlandırılan kısım, ikincisi ise doğrudan açık alanda bulunan motor kısmıdır.

Hasarın belirtilerine göre klima tamircisi, bu parçalardan bir tanesini veya ikisini birden kontrol etmek isteyebilir. İlk yapılan kontroller, klimanın çalışması için gereken gaz ve yağların yeterli seviyede olup olmadığını belirler. Sonraki kontroller ise hasara göre farklılık gösterebilir.

Klima Tamiri İçin Kimi Aramalıyım?

Klima tamir hizmeti, üretici firma tarafından belirlenen yetkili klima servislerinden alınmalıdır. Yetkili servis tarafından gönderilen klima tamircisinin değiştirdiği parçalar, garanti kapsamındadır.

Parçaların orijinal olması ve garanti kapsamına girmesi, klimanızın korunması için oldukça önemlidir. Aynı zamanda yetkili özel servisler dışındaki klima tamircilerinden alınan hizmetler, üretici firma tarafından sağlanan garantiyi de bozmaktadır.

Klimanızın korunması ve garantisinin bozulmaması için, yetkili özel servislerden tamir hizmeti almanızı öneririz. Tamir işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.Sayfa Kategorisi: Teknik Servis
 
Paylaş