Kombi Servisi

Kombi Tamiri ile İlgili Merak Ettikleriniz

Kombi tamiri, kombinizin bozulan ya da hasar gören parçalarının düzeltilmesi amacıyla yapılan işlemlerdir. Kombinizde bozulma ya da hasar olduğunu düşünüyorsanız, en kısa sürede yetkili servisten randevu almalısınız.

Kombi Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombilerin tamamı gaz yakıtla çalışmaktadır. Günümüzde doğalgaz, tüp gaz ve propanla çalışan modelleri bulunan kombi, gaz kullanarak ısıtma işlemi yapar. Bu nedenle kombi tamiri işlemlerinin yetkili kişilerce yapılması oldukça önemlidir.

Kombi arıza servisinden gelen yetkililer, kombinizin hasarlı parçalarında yapılacak tamirin yanı sıra bakım işlemlerini de gerçekleştirir. Daha sağlıklı bir kullanım için, arızaların kombi servisi tarafından incelenmesi gerekmektedir.

Kombi Tamiri Sırasında Yapılan Kontroller

Kombi arıza servisleri, arızalanan parçaların tespiti amacı ile bazı testler ve ölçümler gerçekleştirir. Sonrasında bu parçaların onarımları ya da gerekli hallerde değişimleri yapılır.

Kombi tamiri için gelen yetkililer, cihazın genel kontrollerini de gerçekleştirir. Kombi cihazının içerisinde bulunan bazı parçalar ısı iletiminde kullanıldığı için, toz ve kirle kaplanmaması oldukça önemlidir. Aksi halde biriken toz, ısınma ile alev alabilir.

Kombi cihazları, elektrik kullanarak işlem yapar. Bu nedenle kombi arıza ve tamir hizmetlerinde elektrik tesisatı da kontrol edilir.

Tesisat suyu, kaloriferlere aktarılan suyu iletmek için kullanılır. Tesisat suyunun kirlenmesi ya da kireçlenmesi, aktarım noktalarında tıkanıklıklara yol açabilmekte ve yakıt kullanım oranını yükseltebilmektedir. Kombi arıza servisi hizmeti aldığınızda tesisat suyu da kontrol edilmekte ve gerekli durumlarda değiştirilmektedir.

Kombi Tamiri Ne Kadar Sürer?

Kombinizin hasarına bağlı olarak tamir süresi değişmektedir. Parçaların ağır hasar görmemesi durumunda tamir işlemleri çok daha hızlı tamamlanmaktadır.

Kombi arıza servis randevularınızda kombinizin marka ve model bilgisini paylaşmanız, işlemlerin daha hızlı tamamlanması açısından önemlidir. Marka ve modellere göre farklı yedek parçalar ve malzemeler gerektirebilen kombi tamir işlemlerinde gecikmeleri önlemek adına, belirttiğiniz marka ve modele ait yedek parçalar kombi yetkilileri tarafından getirilir.

Parça değişimi gerektirmeyen sorunlarda ise aynı gün içerisinde tamir işlemleri tamamlanabilir. Özellikle kış ayları kombinin yoğun olarak çalıştırıldığı dönemler olduğu için, tamir ve bakım işlemlerinizi sonbahar döneminde yaptırmanızı öneririz.

 Sayfa Kategorisi: Hizmetlerimiz
 
Paylaş