Klima Servisi

Klima Servisi ve Sunduğu Hizmetler

Klima servisleri, yalnızca tamir değil; bakım, montaj ve parça değiştirme gibi pek çok alanda hizmet vermekte. Özellikle yaz aylarında yoğun şekilde kullanılan klimanızı, daha uzun süre kullanmak ve olası hasarlardan korumak için bizimle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Klima Montaj Hizmeti

Klima servislerinin en yoğun şekilde aldığı taleplerin başında montaj işlemleri gelmektedir. Taşınma sonrası ya da yeni satın alınan klimanın montaj işlemleri; üretici firma tarafından onaylanan anlaşmalı özel klima servisleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Klimanın monte edileceği yeri belirlerken, dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu nedenle, erken randevu talebinde bulunarak montaj alanını belirlemek en doğrusudur.

klima servisi

Klima Bakım Hizmeti

En yoğun olarak yaz aylarında çalıştırdığımız klimalar, kapalı kaldıkları süre içerisinde bakım ihtiyacı duyar. Özellikle motor bağlantılarında ve klima içerisinde bulunan vantilatörde oluşan tozlanmalar, klimanın çalıştırılması ile birlikte alerjilere yol açabilir. Astım hastaları ve diğer solunum yolu hastalıkları için oldukça ciddi sonuçlar doğurabilen tozlanma, bakım işlemleri ile temizlenir.

Aynı zamanda klima içerisinde bulunan bazı parçalarda oluşabilecek farklı bakım ihtiyaçları da bulunmaktadır. Klima teknik servisi, genel kontrol yaptıktan sonra bakım ihtiyaçlarınızı belirler. Bakım hizmeti, özel klima servisleri tarafından sunulmaktadır.

Klimanızın bakım işlemlerini, yaz dönemi gelmeden önce yaptırmanız oldukça önemlidir. Yazın başlaması ile birlikte klima servislerinde yaşanan yoğunluk artar ve randevu almanız zorlaşabilir. Bu nedenle bahar aylarında klima servisinden randevu alarak bakım işlemlerinizi yaptırmanızı öneriyoruz.

Klima Tamir Hizmeti

Klima servisleri, pek çok farklı tamir ihtiyacını karşılar. Klimanızın çalışmasını sağlayan gazın azalması veya bitmesi halinde motor kısmında ciddi hasarlar oluşabilir. Aynı şekilde, klima içerisinde bulunan bazı parçaların bozulması; soğutma ve ısıtma sürecini aksatabilir.

Tamir işlemlerinde; klima teknik servisi yetkilileri, cihazınızı ve motor kısmını kontrol ederek hasarın kaynağını tespit ederler. Sonrasında tamire ihtiyaç duyan parçaları belirleyerek gerekli bakımları ya da değiştirmeleri tamamlarlar. Aynı zamanda, hasarın yeniden oluşmaması için alınacak önlemleri belirleyerek bu işlemleri de gerçekleştirirler.

Klima servislerinin en yoğun olarak aldıkları talep, tamir işlemleri ile ilgilidir. Düzenli bakımlar sayesinde ise hasar oluşmadan sorunların tespiti mümkündür. Klimanızın bakımlarını düzenli şekilde yaptırarak olası hasarlardan korunabilirsiniz.

 Sayfa Kategorisi: Hizmetlerimiz
 
Paylaş